Product added to cart

Rod SWD Standart Master IM7 bolo 6m
€36.99
In stock
SKU
R-06595
Monthly payment from 0.72
Siweida Standard Master bolo – telescopic Bolognese rod with guides, made of IM7 carbon. Equipped with lightweight SIC guides and a Clip Up type reel seat. Recommended for float fishing both from the shore and from a boat.
| Test | 0 - 35 g |
|---|---|
| Rod sections | 6 |
| Rod transport | 125 cm |
| Test (g) | 35 g |
| EAN | 6942576309481 |
| Brand | Siweida |
| Length | 6 m |
| Weight | 320 g |







