Product added to cart

Rod SWD Standart Master IM7 bolo 5m
€28.99
In stock
SKU
R-06594
Siweida Standard Master bolo – telescopic Bolognese rod with guides, made of IM7 carbon. Equipped with lightweight SIC guides and a Clip Up type reel seat. Recommended for float fishing both from the shore and from a boat.
| Test | 0 - 35 g |
|---|---|
| Rod sections | 5 |
| Rod transport | 123 cm |
| Test (g) | 35 g |
| EAN | 6942576309474 |
| Brand | Siweida |
| Length | 5 m |
| Weight | 230 g |







