Product added to cart

Rod SWD Range Tele Surf 3,9m 100-300g
€27.99
In stock
SKU
88019
Telescopic sea fishing rod from Siweida. Designed for onshore sea fishing. The telescopic design makes it easier to transport due to its shorter length, and speeds up the preparation. The rod has reliable large rings for long distance casting with a first folding.
| Test | 100 - 300 g |
|---|---|
| Rod sections | 5 |
| Rod transport | 0.85 m |
| Test (g) | 300 g |
| EAN | 6942576357987 |
| Brand | Siweida |
| Length | 3.9 m |
| Weight | 495 g |







