Product added to cart

Rod SWD Navigator bolo 3m up 30g
€15.99
In stock
SKU
R-03225
Telescopic fishing rod with rings made of carbon fibre. Equipped with lightweight SIC rings, fast-acting Clip Up reel holder, special EVA insert to prevent damage to the guide rings during transport. The tip is equipped with an additional unloading ring to evenly distribute the load on the rod. Recommended both for fishing from shore and from a boat.
| Test | 0 - 30 g |
|---|---|
| Rod sections | 3 |
| Rod transport | 121 cm |
| Test (g) | 30 g |
| EAN | 6942576318346 |
| Brand | Siweida |
| Length | 3 m |
| Weight | 155 g |







