Product added to cart

Rod SWD Black Pearl bolo 5m
€20.99
In stock
SKU
R-06589
Siweida Black Peral bolo – telescopic Bolognese rod with guides, made of carbon. Equipped with lightweight SIC guides and a Clip Up type reel seat. Recommended for float fishing both from the shore and from a boat.
| Test | 0 - 25 g |
|---|---|
| Rod sections | 5 |
| Rod transport | 131 cm |
| Test (g) | 25 g |
| EAN | 6942576309757 |
| Brand | Siweida |
| Length | 5 m |
| Weight | 340 g |







