Product added to cart

Rod SWD Aqualite IM8 bolo 5.4m
€42.99
In stock
SKU
R-06599
Monthly payment from 0.84
Siweida Aqualite bolo – telescopic short Bolognese rod with guides, made of IM8 carbon. Equipped with lightweight SIC guides and a Clip Up type reel seat. Recommended for float fishing both from the shore and from a boat.
| Test | 0 - 60 g |
|---|---|
| Rod sections | 7 |
| Rod transport | 110 cm |
| Test (g) | 60 g |
| EAN | 6942576309252 |
| Brand | Siweida |
| Length | 5.4 m |
| Weight | 375 g |







