Product added to cart

Rod SWD Aqualite IM8 bolo 3.6m
€29.99
In stock
SKU
R-06596
Siweida Aqualite bolo – telescopic short Bolognese rod with guides, made of IM8 carbon. Equipped with lightweight SIC guides and a Clip Up type reel seat. Recommended for float fishing both from the shore and from a boat.
| Test | 0 - 60 g |
|---|---|
| Rod sections | 5 |
| Rod transport | 105 cm |
| Test (g) | 60 g |
| EAN | 6942576309221 |
| Brand | Siweida |
| Length | 3.6 m |
| Weight | 208 g |







