Product added to cart
Lure Pradco Deep Long A XSIL 11,4cm/20,1g/3,6-7,5m
€12.99
In stock
Only 3 left
SKU
94887
A well-known big fish bait, the Deep Long A employs the Long A's trademark action with a deep diving molded-in lip for durability and out-of-the-package true-running performance. Especially effective when twitched for early season bass or trolled with precision for walleye and salmon.
- Reliable durability
- Out-of-the-package true-running performance
- Equally effective cast or trolled
| Color | XSIL |
|---|---|
| Water behavior | Floating |
| Diving depth (m) | 7.50 m |
| EAN | 032256018195 |
| Brand | Pradco |
| Length | 114 mm |
| Type | Floating |
| Weight | 20.1 g |
Lure Pradco Deep Susp Rattlin Rogue 07 15,24cm/10,6g/3,0-5,4m Previous










